Kiedy będą pozwolenia na budowę rond w Krynicy?

22.03.2018

Gdy tylko zniknie śnieg, drogowcy wrócą do pracy przy remoncie drogi wojewódzkiej 971 w centrum Krynicy-Zdroju – przekonywał w porannej rozmowie RDN Nowy Sącz Janusz Klag. Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nowym Sączu tłumaczył, że robotnikom plany pokrzyżował śnieg, który wrócił do naszego regionu po kilkudniowym ociepleniu.

Jednak obaw mieszkańców uzdrowiska nie budzi pogoda, a wciąż przeciągające się formalności związane z pozwoleniem na budowę dwóch rond.

– Te dwa ronda będą budowane, dokumentacja jest już na ukończeniu, zima pokrzyżowała plany, ale liczymy, że już niedługo ruszymy z pracami – przekonuje Janusz Klag.

Mieszkańcy Krynicy zastanawiają się też, czy w miejscach skrzyżowań jest też wystarczająco dużo miejsca, żeby powstały tam ronda. W tym przypadku kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nowym Sączu uspokaja. – Ronda mogą być większe, mogą być średnie, ale od tego są specjaliści, żeby to dobrze zaprojektować – zaznacza Klag.

Ronda mają usprawnić ruch w okolicach szpitala i kościoła zdrojowego w Krynicy. Remont drogi wojewódzkiej nr 971 trwa od połowy maja zeszłego roku.

Posłuchaj:
Janusz Klag
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS) - Grzegorz Sus
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN