W Brzesku wywożą zalegający na drogach śnieg. Bochnia rezygnuje z pomysłu

15.02.2021

W Brzesku końca dobiega wielkie odśnieżanie centrum miasta. Śnieg już od piątku wywożony jest z ulic, na których wyznaczone są płatne parkingi.

– Część ulic jest bardzo wąskich. Jeśli ta przejezdność jest utrudniona, to my musimy też na bieżąco reagować – mówi burmistrz Tomasz Latocha.

Na początek uporządkowano ulice: Puszkina, Chopina, Długą, Sobieskiego, Sienkiewicza i Słowackiego. W dalszej kolejności ciężarówki kursują z Piłsudskiego, Asnyka, Wyszyńskiego, Grunwaldzkiej, Matejki, Berka Joselewicza i Krótkiej.

Niestety apele do kierowców, by nie zostawiać samochodów na zaśnieżonych miejscach parkingowych nie zawsze poskutkowały. Zazwyczaj w przypadku parkującego auta miejsce jest omijane, ponieważ prace wykonywane są za pomocą ciężkiego sprzętu.

W Bochni wywożenia śniegu z centrum jednak nie będzie. Tak zdecydował burmistrz Stefan Kolawiński po zlustrowaniu stanu ulic i prognozy pogody.

– Nie przybywa tego śniegu, więc nie planujemy wywożenia. Biorąc pod uwagę czekającą nas zmianę pogodny liczymy na to, że to samo się trochę uprzątnie, że tak powiem.

A odśnieżanie w Brzesku będzie kontynuowane jeszcze dzisiaj, do godziny 20.00.

Posłuchaj:
Tomasz Latocha
Stefan Kolawiński
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN