Nie będzie budowy tymczasowego mostu na rzece Biała w Lubaszowej

26.07.2019

Proponowana przez żołnierzy budowa przeprawy byłaby zbyt kosztowna i czasochłonna. Władze powiatu tarnowskiego spotkały się z przedstawicielami wojsk inżynieryjnych. – Budowa mostu trwałaby zbyt długo i byłaby nieopłacalna – mówi starosta tarnowski, Roman Łucarz.

– Niestety warunki do budowy tego mostu są bardzo trudne. Koszty by były bardzo duże, bo opiewałyby nawet na kwotę pół miliona złotych łącznie. Samo przywiezienie, potem odnowienie tego mostu, rozebranie czy budowa przyczółków. Na pewno ta inwestycja nie byłaby zbyt trafiona, ze względu na to, że powstałaby ona dopiero około miesiąca września. Więc budowa obiektu na dwa miesiące nie byłoby to gospodarne, patrząc na środki budżetowe.

Urzędnicy tarnowskiego starostwa deklarują, że prace przy budowie nowego mostu idą bez zakłóceń. – Sprzyja nam pogoda – dodaje Roman Łucarz.

– Prace idą zgodnie z planem. Zresztą pogoda temu sprzyja. Nie notujemy żadnych opóźnień, więc myślę że na dziś termin oddania mostu 30 listopada jest niezagrożony. Jeśli firma będzie dobrze robić, to może to kilkanaście dni wcześniej zakończyć. Ale na razie nie chce nic obiecywać, ale będzie miło, gdy otworzymy nową przeprawę nieco wcześniej.

Obecnie kierowcy muszą korzystać z dalekich objazdów przez Golankę i Rzepiennik Strzyżewski. Natomiast mieszkańcy gminy Tuchów, jadać samochodami osobowymi, mogą korzystać z wąskiej drogi przez Burzyn.

Nowy most w Lubaszowej będzie szerszy, po obu stronach jezdni powstaną chodniki. Inwestycja kosztować będzie blisko 5 milionów złotych.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN