To będzie ciężki rok dla kierowców w Limanowej. Rewitalizacja rynku i przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania

08.03.2019

– Rynek w Limanowej zmieni się nie do poznania – przekonywał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Władysław Bieda, burmistrz Limanowej. Za około dwa tygodnie mają rozpocząć się prace, a to oznacza utrudnienia dla kierowców. Przejazd przez centrum miasta będzie zamknięty. Po rewitalizacji, rynek ma być bardziej przyjazny i dostępny dla mieszkańców.

– Pojawią się drzewa liściaste, które latem dają cień. Będzie miejsce gdzie można usiąść i pojawią się też fontanny, które będą w nocy oświetlane – wyjaśniał burmistrz Limanowej.

Koszt rewitalizacji to 19 milionów złotych. Przy okazji zostaną wymienione sieci gazowe i kanalizacyjne pod płytą rynku. Władze miasta chcą przy okazji rewitalizacji wyremontować też jezdnię wokół niego.

W tym roku ruszy również budowa ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Jana Pawła, Kolejowej, Kopernika i Piłsudskiego. – Na pewno zrobi się bezpieczniej. Ponadto to rondo spowoduje też, że część ruchu przeniesie się na ulice Kopernika i Targową. Tym samym rynek zostanie znacznie odciążony – zauważył Władysław Bieda.

Tylko w ubiegłym roku doszło tu do 16 kolizji. Na razie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do przetargu.

Posłuchaj:
Władysław Bieda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN