Będzie kładka dla pieszych między Szynwałdem a Zalasową [WIDEO]

03.02.2021

Jest porozumienie w sprawie przeprawy na Wątoku, która umożliwi bezpieczne przedostanie się na drugą stronę pieszym.

Do tej pory był tylko most, po którym mogły przejeżdżać samochody. Mieszkańcy chcąc skrócić sobie drogę ryzykowali przechodząc tuż obok jadących aut.

Dotąd jednak nie udało się wybudować kładki ponieważ nie było dokładnie wiadomo do kogo administracyjnie należy mostek i kto powinien zająć się budową kładki dla pieszych.

Ostatecznie kosztami budowy około 20-metrowej przeprawy podzielą się trzy samorządy: gmina Skrzyszów, gmina Ryglice oraz starostwo powiatowe w Tarnowie.

Wójt Skrzyszowa Marcin Kiwior w programie Słowo za Słowo powiedział, że budowa mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku.

– Mostek należy do Powiatowego Zarządu Dróg, natomiast granica przebiega dokładnie nad rzeką w moście. Myśmy budując chodnik doszli do granicy, dalej nie było w Zalasowej jeszcze chodników więc nie było aż takiej presji żeby ta kładka była robiona. Natomiast teraz gmina Ryglice postarała się i będzie to połączone. Rozmawialiśmy z panem burmistrzem, rozmawialiśmy z panem starostą, wszystkie trzy samorządy dołożą się i będzie w tym roku zaprojektowana kładka. Być może uda się też, że w tym roku zostaną podjęte prace budowlane, a jeżeli nie to w przyszłym na pewno one ruszą.

Jak wyliczał wójt Skrzyszowa, sam projekt to koszt około 60-70 tys. złotych.

Posłuchaj:
Marcin Kiwior
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN