Kto i co będzie pod lupą miejskiej Komisji Rewizyjnej w tym roku?

08.01.2019

Przede wszystkim inwestycje miejskie, zwłaszcza te, które budzą kontrowersje. Wśród nich na pewno hala Jaskółka.

Radni skontrolują też problem bezdomnych zwierząt, w jaki sposób zostały wykonane zalecenia NIK-u w tym temacie. Chodzi głównie o warunki przetrzymywania ich oraz wydatkowanie środków.

Na początek jednak Komisja Rewizyjna przyjrzy się sprawie remontu Przedszkola nr 18 – mówi Grażyna Barwacz z klubu Nasze Miasto Tarnów.

Pojawiły się jakieś problemy techniczne, chcemy więc sprawdzić, jak pracował Nadzór Budowlany czy może błąd był na etapie projektowania, czy być może wykonawca minął się w działaniach z planem.

Radni skontrolują też czy urzędnicy, zwłaszcza młodzi, mają możliwości rozwoju i awansu zawodowego, jak działa system motywacji do pracy – dodaje radny Dawid Solak.

Co osoby, które kierują Urzędem Miasta robią, żeby pracownicy się rozwijali, żeby mieli energię i zapał do pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że nie do końca funkcjonuje to tak, jak powinno.

W planach kontroli Komisji Rewizyjnej jest też Młodzieżowa Rada Miejska. Jak mówią radni, chodzi o to, by młodzi stali się bardziej aktywni i opiniotwórczy w podejmowaniu decyzji miejskich.

Posłuchaj:
Grażyna Barwacz
Dawid Solak
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Włodzimierz Bernacki
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Małek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN