Będzie pomoc psychologiczna dla mieszkańców powiatu bocheńskiego

21.03.2020

Strach o zdrowie swoje i najbliższych, a także o przyszłość – takie uczucia budzi w wielu pandemia koronowirusa. Dlatego w tym okresie bardzo istotne jest wsparcie psychologiczne nie tylko dorosłych, ale też dzieci i młodzieży.

Dyżury telefoniczne specjalistów udzielających takiej pomocy uruchomiono w powiecie bocheńskim.

Niepewność, ograniczenie kontaktu, to wszystko powoduje, że czujemy niepokój i lęk. Najważniejsze jednak jest, aby nie bać się poprosić o pomoc. Nasi specjaliści są dostępni cały czas, dlatego jeśli ktoś potrzebuje nie tylko fachowej pomocy, ale po prostu porozmawiać o swoich obawach, zachęcam do kontaktu – tłumaczy starosta bocheński Adam Korta.

Pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej dyżurują przez całą dobę pod numerem telefonu: 14 611 28 92. W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej można szukać wsparcia w godz. od 7.00 do 15.00 pod numerem tel. 14 612 36 91 oraz kom. 691 494 436.

Zdaniem specjalistów podczas rozmów z dzieckiem istotne jest zapewnienie mu bezpiecznego środowiska, dające możliwość zadawania pytań. Forma i treść przekazywanych informacji powinny być dostosowane do możliwości komunikacji naszych rozmówców.

Pamiętajmy też, by udzielane przez nas informacje były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł – w sieci krąży bardzo dużo ‘fake newsów’.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN