Będzie poprawa oznakowania remontowanej ulicy

05.09.2018

Będą dodatkowe oznakowania na remontowanym odcinku ulicy Słonecznej w Tarnowie. Drogowcy postawią tam również kolejne znaki i tablice ostrzegawcze na skrzyżowaniu z ulicami Lwowską i Orkana.

Ustawione obecnie oznakowanie organizacji ruchu niejednokrotnie wprowadzało w błąd kierowców.

– W wielu miejscach brakuje odpowiednich znaków – przyznaje Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. –Przeprowadziliśmy kontrole i zauważamy, że urządzenia bezpieczeństwa ruchu, które mają naprowadzać kierowców, są stale przestawiane. Zleciliśmy, żeby wykonawca zagęścił te urządzenia na drodze oraz aby dbał o ich odpowiednie umieszczenie. Powinny one stać tak, jak przewiduje projekt organizacji ruchu. Dodatkowo wszelkie problemy, które powstają na wskutek tej organizacji ruchu, mają być na bieżąco poprawiane – deklaruje urzędnik.

Największe kłopoty z przejazdem kierowcy mają w godzinach szczytu. Aby przejechać tę część miasta, trzeba stać kilkanaście minut w korku. – Wykonawcy remontu w tym czasie powinni wprowadzić ręczne sterowanie ruchem na obu skrzyżowaniach – dodaje Artur Michałek. -Projekt organizacji ruchu przewiduje ręczne sterowanie ruchem przez pracowników, którzy posiadają do tego stosowne uprawnienia. Zarówno na skrzyżowaniu ulicy Słonecznej z Orkana jak i z alejami Jana Pawła II. Także wykonawca remontu ma taki obowiązek regulacji ruchu, zwłaszcza w godzinach szczytu – informuje specjalista.

Koniec prac na ulicy Słonecznej planowany jest na przełomie września i października.

Do tego czasu samochody muszą jeździć jedną jezdnią, a dwa newralgiczne skrzyżowania są pozbawione sygnalizacji świetlnej.

Posłuchaj:
Artur Michałek
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN