Będzie przełom w sprawie projektu 7 Dolin? [WIDEO]

11.02.2019

Powraca pomysł budowy wyciągów narciarskich w Beskidzie Sądeckim. Chodzi o projekt centrum narciarskiego 7 Dolin. Do tej pory inwestycję blokowały przepisy związane z ochroną środowiska. Jednak pod koniec lutego zostanie przedstawiony raport, który ma pokazać, że wyciągi narciarskie nie będą szkodliwe dla środowiska.

– Wykonaliśmy raport, który ma nam odpowiedzieć na temat, jakie zwierzęta występują na tym terenie. Zamontowaliśmy tam ponad 100 fotopułapek i ten projekt ma nam udowodnić, że można zlokalizować wyciągi narciarskie w paśmie Jaworzyny Krynickiej – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Jan Golba, burmistrz Muszyny.

– Obawiam się, że mogą ponownie odezwać się osoby, które od samego początku torpedują ten projekt. Jednak jesteśmy na to przygotowani, ponieważ zinwentaryzowaliśmy ten obszar przyrodniczo – dodał.

Nasz gość tłumaczył również, że na budowie tego kompleksu skorzystają przede wszystkim Krynica-Zdrój, Muszyna, Łabowa i Piwniczna. Jednak ekolodzy boją się, że narciarze wypłoszą wilki, rysie i niedźwiedzie z Beskidu Sądeckiego.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN