Będzie przeprowadzka poradni rehabilitacyjnej w Nowym Sączu

22.02.2021

Placówka od lat działająca przy ul. Kazimierza Wielkiego przeniesiona zostanie do przychodni przy Alejach Wolności. Budynek nazywany Domem Partii jest teraz remontowany.

Po zakończonej modernizacji poradnia rehabilitacyjna zacznie działać w nowym miejscu – zapowiada Bogusław Latacz – zastępca dyrektora do spraw medycznych w sądeckim szpitalu.

– Ten budynek na Kazimierza, po pierwsze jego struktura własności jest bardzo skomplikowana, a budynek się zdekapitalizował na tyle, że wymaga dość dużych nakładów finansowych, więc podjęta została decyzja o tym, to jeszcze śp. dyrektor Puszko sprawę w planach swoich ujął, że przychodnia zostanie przeniesiona do tego budynku – dawnego Domu Partii, no i tam będą już warunki takie powiedzmy jak w tej chwili są stawiane przed tego typu obiektami. Tym razem będzie to już tak, jak ma być.

Pacjentów czeka też jeszcze jedna zmiana – z przychodni przy Alejach Wolności do szpitala przeniesiona zostanie natomiast poradnia urazowo – ortopedyczna.

Tymczasem budynek przy Alejach Wolności jest teraz remontowany wewnątrz. Pomieszczenia zostaną m.in. wymalowane i wyposażone w nowe meble. W czasie remontu pacjenci są przyjmowani normalnie, muszą się jednak liczyć z utrudnieniami – dodaje dyrektor Latacz.

Posłuchaj:
Bogusław Latacz
Marta Jodłowska, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN