Będzie reakcja poselska w sprawie dofinansowania do Hali Jaskółka [WIDEO]

02.12.2019

Deklarował w programie Słowo za słowo, do niedawna tarnowski radny, a obecnie poseł PiS, Piotr Sak. Zapowiada, że wraz z posłem Norbertem Kaczmarczykiem spróbują wspomóc zakończoną właśnie, kosztowną inwestycję.

Jak informowaliśmy, apeluje o to w specjalnym piśmie do parlamentarzystów prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Wspomina, że nikt nie dał na to zadanie ani złotówki.

Piotr Sak nie kryje jednak, że dofinansowanie remontu hali może być bardzo trudne. Jego zdaniem, należało o tym myśleć na etapie planowania inwestycji, a nie po jej zakończeniu.

Twierdzi, że szef tarnowskiego samorządu przekonywał radnych, iż nie zostanie ona zrealizowana wyłącznie ze środków budżetu miasta.

– Padały zapewnienia Pana prezydenta, że inwestycja będzie miała zewnętrzne dofinansowanie. Tylko pod tym warunkiem zgodziliśmy się na wpisanie jej do budżetu. Okazało się, że to nieprawda. Tymczasem inwestycja jest już zakończona. Nie wiem czy uda się teraz zdobyć na nią dotację. Spróbujemy.

Remont Hali Jaskółka w Tarnowie – Mościcach kosztował blisko 60 milionów złotych. Został w całości sfinansowany z budżetu miasta.

Równo dwa lata temu w Tarnowie toczyła się dyskusja na temat zakresu remontu jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów sportowych w Mościcach.

Radny wojewódzki, Grzegorz Kądzielawski w programie Słowo za słowo mówił wtedy, że modernizacja Hali Jaskółka może pogrążyć finansowo miasto i podatników.

Upierał się, że mocno zniszczony obiekt należało wyburzyć, a następny zbudować od nowa, zamiast decydować się na problematyczną i kosztowną przebudowę.

Więcej także w Pulsie Regionu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN