Będzie remont trasy do Otfinowa

02.07.2018

Rusza modernizacja drogi powiatowej Dąbrowa Tarnowska – Otfinów.

W miejscowości Wielopole trasa zostanie poszerzona, wybudowane zostaną pobocza, powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych oraz bariery ochronne.

-Droga ma zapewnić dojazd do firm, ale ma być też bezpieczna dla mieszkańców – mówi starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Pozwoli ona na lepszy rozwój inwestycyjny terenów leżących w gminie Olesno. Remont tej drogi był oczekiwany od dawna. Trzeba było dostosować ją do takich standardów, żeby mogły swobodnie poruszać się po niej samochody ciężarowe. Ma też poprawić się bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości, przez które biegnie droga, która do tej pory była w fatalnym stanie – wyjaśnia starosta.

Projekt modernizacji drogi został dofinansowany przez zarząd województwa. Jak mówi wicemarszałek małopolski Stanisław Sorys, nie tylko należy budować drogi szybkiego ruchu, ale także remontować te mniejsze.

-Mniejsze drogi są takim dobrym rozwiązaniem technicznym w kontekście łączenia powiatów. Podnoszą jakość i dostępność do Stref Aktywności Gospodarczej. Trudno sobie wyobrazić tworzenie takich terenów i zwiększenie liczby aut ciężarowych, które będą tam dostarczać towary czy odbierać produkty, bez odpowiednich dróg – wyjaśnia marszałek Sorys.

W ciągu najbliższych miesięcy kierowców czekać będą utrudnienia i objazdy. Remont drogi zakończy się w listopadzie. Kosztował będzie ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych, z czego blisko 2,5 to dofinansowanie unijne.

Posłuchaj:
Tadeusz Kwiatkowski
Stanisław Sorys
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN