Czy będzie zmiana sędziego w procesie o zabójstwo Iwony Cygan ze Szczucina?

21.02.2018

Chce tego rodzina zamordowanej 20 lat temu nastolatki. Pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych we wniosku zarzuca sądowi brak bezstronności. Sąd Okręgowy w Rzeszowie rozpatrzy ten wniosek na jutrzejszym posiedzeniu.

Jak mówił radiu RDN Małopolska Mieczysław Cygan, ojciec siedemnastoletniej Iwony, rodzina straciła zaufanie do tego sądu. – Sąd w Rzeszowie już się opowiedział za stroną, a powinien być neutralny. Tylko moje dziecko nie miało szansy się bronić. Bardzo dobrze by się stało, gdyby sąd zrezygnował z tej sprawy. Przerosła go, a może jest to za blisko Tarnowa? Ja chcę tylko od państwa sprawiedliwości, jest mi to państwo winne, a jest mi dlatego winne, że oskarżeni byli w mundurach, reprezentowali kraj – mówi ojciec Iwony.

Przypomnijmy, wszyscy tarnowscy sędziowie złożyli wnioski o wyłączenie ich ze sprawy. Powodem były powiązania jednego z oskarżonych policjantów z dwoma z nich.

Sprawa trafiła do Rzeszowa, gdzie sędzia cofnął akt oskarżenia i nakazał odtajnić część zarzutów. Nie zgodził się na to Sąd Apelacyjny, który nakazał rozpocząć proces. Sąd Okręgowy w Rzeszowie nie wyznaczył jeszcze terminu rozprawy.

Przypomnijmy, na proces ws. zabójstwa sprzed 20 lat czeka 17 osób, w tym 14 byłych i obecnych policjantów z Dąbrowy Tarnowskiej i Szczucina. Główni oskarżeni to Paweł K., nazywany wśród mieszkańców Szczucina Młodym Klapą, i jego ojciec, Józef K., który miał mu pomagać.

Posłuchaj:
Mieczysław Cygan
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo(NS) - Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN