Bernard Stawiarski sypnie groszem na kursy szynobusu [WIDEO]

07.02.2019

Nowy Sącz może dostać kolejne pieniądze na kursy szynobusu. Już teraz do połączenia między osiedlem Helena a centrum miasta dopłaca Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Swoje podejście do komunikacji zastępczej przygotowanej po zamknięciu mostu heleńskiego zmienił również wójt gminy Chełmiec.

– Organizujemy pomoc dla miasta Nowego Sącza, ponieważ w tej chwili nie ma takiej możliwości, żeby szynobus nie jeździł między Chełmcem a centrum miasta. Połączenie musi być utrzymane, bo nie ma innej alternatywy. Prowadziłem rozmowy z prezydentem Ludomirem Handzlem jeszcze w 2018 roku. Na moje ręce zostało złożone pismo, w którym prezydent zapytał, czy będziemy mogli dofinansować szynobus. Udało znaleźć się pieniądze w budżecie i dlatego pomożemy miastu w tej sprawie – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Bernard Stawiarski.

Wciąż nie wiadomo jaką kwotę zapłaci gmina. Mówi się, że może być to kilkanaście tysięcy złotych. Teraz propozycję wójta muszą zaakceptować jeszcze radni na najbliższym posiedzeniu gminnej rady. Więcej usłyszycie w Pulsie Regionu radia RDN Nowy Sącz po godzinie 15:30.

 

Posłuchaj:
Bernard Stawiarski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN