Bez animatorów nie ruszą Orliki. Samorząd na razie nie ma na to pieniędzy

06.05.2020

Orliki mogły być otwarte od poniedziałku, ale w Korzennej wciąż brakuje animatora. Gmina nie miała pieniędzy na opłacenie takiej osoby, dlatego, że anulowany został konkurs na dofinansowanie do wynagrodzeń dla animatorów. 

Powodem anulowania była epidemia, która wstrzymała ogłoszenie takiego konkursu. Chociaż dużo osób interesuje się otwarciem orlików w Korzennej i Lipnicy Wielkiej, to wciąż nie jest to możliwe. Jak informuje samorząd rygory sanitarne, które trzeba wprowadzić sprawiły, że nie ma mowy o uruchomieniu obiektów bez zapewnienia im odpowiedniego nadzoru. Zgodnie z obowiązującymi przepisami korzystanie z “Orlików” wymaga m.in. zachowania dystansu, przestrzegania ograniczeń, co do liczby osób korzystających z boisk jednocześnie, dezynfekcji urządzeń po każdorazowym ich użyciu i weryfikacji uczestników.

Samorząd deklaruje, że szuka innego rozwiązania, które pozwoli uruchomić obiekty bez oczekiwania na rozstrzygnięcie konkursu. W grę wchodzi powierzenie tego obowiązku szkołom, przy których znajdują się “Orliki”. Decyzje w tej sprawie powinny zapaść w najbliższym czasie po konsultacjach z dyrektorami szkół.

 

Maria Mółka, źródło: Urząd Gminy w Korzennej
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN