Bezdomni w czasie upałów narażeni na odwodnienia

20.07.2019

W prognozach na najbliższe dni temperatury sięgające nawet 30 stopni. Łatwo się wtedy odwodnić, co może prowadzić do zasłabnięć, a nawet omdleń. Narażeni są na to także bezdomni, których w Tarnowie nie brakuje. Obserwatorzy mówią nawet, że ostatnio jest ich więcej.

Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej przyznaje, że gdy żar leje się z nieba, strażnicy zwracają dużą uwagę także na osoby bez dachu nad głową.

– Dedykowane patrole mają za zadanie zaopatrzyć osoby bezdomne w taką pomoc, która jest możliwa. Jeśli chodzi o materialne rzeczy, to jak najbardziej woda, ale są też kwestie niematerialne, czyli propozycja przewiezienia osoby do Domu dla bezdomnych mężczyzn, do MOPS-u, tak czy inaczej zawsze staramy się tym osobom pomóc.

Szef strażników miejskich dodaje, że w czasie upałów butelka wody trafi nie tylko do bezdomnych, ale do każdego kto będzie jej potrzebował.

– Woda, która znajduje się na każdym radiowozie, jest przeznaczona bardziej dla osób potrzebujących niż bezdomnych. Tych osób potrzebujących w czasie upałów jest sporo, to są osoby, które są w pełni zaradne życiowo, natomiast są to osoby starsze, które przebywają na przystankach komunikacji miejskiej i czują się nie najlepiej, więc taka woda może być im podana.

Do tej pory nie było telefonów od mieszkańców z prośbą, żeby Straż Miejska pojechała i podała komuś wodę. Zdarza się jednak, że mieszkańcy zaczepiają strażników na ulicy i proszą o taką pomoc osobiście.

W czasie dwóch tygodni czerwcowych upałów strażnicy miejscy rozdali około 150 butelek wody na ulicach Tarnowa.

Sytuacja może się powtórzyć w najbliższych dniach. Synoptycy mówią, że będzie bardzo gorąco.

Posłuchaj:
Krzysztof Tomasik
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN