Bezpośredni pociąg z Gorlic do Nowego Sącza może pojawić się po uzgodnieniu przewoźnika

29.01.2020

Bezpośredni pociąg z Gorlic do Nowego Sącz może być najlepszym rozwiązaniem na czas remontu drogi krajowej 28 – podkreślał na antenie RDN Nowy Sącz, wójt gminy Łużna, Mariusz Tarsa. Jak wiecie z naszych wiadomości, pomysł przywrócenia kursów na tej trasie znalazł poparcie także u sądeckich samorządowców. Celem jest przywrócenie linii 108, która rozpoczynała by się już w Jaśle.

– Mówię w tej chwili o mieszkańcach mojej gminy, która oczekuje przede wszystkim bezpośredniego połączenia do Nowego Sącza. Takiego połączenia z wykorzystaniem komunikacji publicznej nie mamy do tej pory, musimy przesiadać się w Gorlicach, Bobowej czy najczęściej w Grybowie. Natomiast jest oczekiwanie, żeby to była podróż jak najbardziej komfortowa, bezpieczna i bez przesiadki.

Z połączeń mogliby korzystać przede wszystkim uczniowie i studenci, którzy chodzą do szkół w Nowym Sączu. – Bezpośrednie połączenie daje też możliwość przesiadki na pociąg do Krakowa, a w Jaśle na pociąg do Rzeszowa – dodaje wójt. To połączenie może być też korzystne, gdy rozpoczną się remonty.

– Chce także zwrócić uwagę mamy zapowiedź szybkiego remontu trasy krajowej nr 28, co może być problemem w przemieszczaniu się np. z Gorlic do Nowego Sącza i w tym momencie alternatywa kolei może być naprawdę pomocna – dodaje.

Pomysł ma poparcie marszałka i samorządowców z terenu trzech powiatów – nowosądeckiego, gorlickiego i jasielskiego – przez których teren miałyby przejeżdżać pociągi. Na razie trwają jeszcze uzgodnienia dotyczące finansowania połączenia i tego, kto będzie przewoźnikiem.

Posłuchaj:
Mariusz Tarsa
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chrużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN