Bezrobocie w Nowym Sączu rośnie. Nie ma zwolnień grupowych

20.04.2020

Choć w Nowym Sączu w ostatnim czasie bezrobocie nieco wzrosło, to na lokalnym rynku pracy nie jest widoczny kryzys gospodarczy. W Sądeckim Urzędzie Pracy nie ma zgłoszeń dotyczących zwolnień grupowych. Wzrost liczby bezrobotnych w ostatnich miesiącach nie jest zbyt duży – przyznaje Jarosław Gliński, dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy w Nowym Sączu.

– Te osoby, które się rejestrują w chwili obecnej, to albo są to osoby, którym kończą się umowy na czas określony albo umowy zlecenia. Nie ma w tym momencie żadnych takich sygnałów, żeby miała nastąpić jakaś sytuacja związana z kryzysem albo z recesją. To pewno dopiero się pojawi.

Na koniec 2019 roku w Sądeckim Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 1270 osób. Teraz w rejestrach widnieją 1 572 osoby. Warto przypomnieć, że Sądecki Urząd Pracy w związku z pandemią koronawirusa jest obecnie zamknięty dla bezpośredniej obsługi interesantów. Rejestracja osób bezrobotnych odbywa się drogą internetową za pośrednictwem profilu ePUAP lub podpisu kwalifikowanego.

Posłuchaj:
Jarosław Gliński
Marta Jodłowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Włodzimierz Bernacki
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Małek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN