Bike Park Marcinka jeszcze w tym roku

12.10.2021

Pod Górą Św. Marcina w Tarnowie do końca roku mają być gotowe profesjonalne trasy rowerowe.

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę Bike Park Marcinka. Na plac budowy weszła firma, która będzie w terenie wykonywać cztery trasy rowerowe o różnym stopniu trudności.

Prace mają potrwać ok. trzech miesięcy, jeśli pozwolą warunki pogodowe.

– To gratka dla kolarzy górskich, którzy obecnie korzystają z amatorskich tras – mówi Piotr Mucha ze Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów, jeden z pomysłodawców Bike Park Marcinka.

– Będą to trzy trasy zjazdowe oraz jedna podjazdowa. Trasa podjazdowa, czyli trasa, która nas będzie prowadziła do góry, ona będzie trochę wypłaszczała Górę św. Marcina. Osoba z trochę słabszą kondycją dzięki temu będzie w stanie sobie komfortowo podjechać. Potem trzy trasy zjazdowe. Wszystkie trasy typu single track są trasami jednokierunkowymi. To jest o tyle bezpieczne, że osoba zjeżdżająca z góry, mająca dużą prędkość ma stosunkowo duże poczucie bezpieczeństwa.

Park Bike Marcinka to jedna ze zwycięskich inwestycji zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w 2019 roku.

W 2020 roku Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów zgłosiło także do budżetu obywatelskiego projekt asfaltowego pumpracka przy parku biegowym Marcinka – dodaje Piotr Mucha.

– Takiego elementu do ćwiczenia techniki, do szkolenia młodych adeptów, bo w Tarnowie zaczęła prężnie działać już z powrotem szkółka Sokół Tarnów dla dzieci. To będzie fantastyczne miejsce do szkolenia młodych adeptów kolarstwa górskiego, które w Tarnowie jest bardzo popularną dyscypliną i z roku na rok zdobywa nowych użytkowników.

Jak poinformował radio RDN Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej tarnowskiego magistratu, ponad 4 kilometry tras rowerowych w okolicach Góry św. Marcina ma powstać do końca roku.

Trasy zyskają odpowiednie oznakowanie, będą tablice informacyjne, przeszkody, ławki czy inne elementy małej architektury.

Koszt inwestycji to 264 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu Tarnowa.

Posłuchaj:
Piotr Mucha
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN