Błękitny węgiel będzie tańszy, ale bez dopłat

23.01.2020

Jak wiecie z naszych wiadomości, na początku grudnia Regionalna Izba Obrachunkowa zdecydowała o tym, że miasto nie może dopłacać do tego bardziej ekologicznego paliwa. Sprawa ma znaleźć swój finał w Sądzie Administracyjnym w Krakowie. Jednak zdaniem władz miasta dopłat nie uda się przywrócić w tym sezonie grzewczym. Dlatego władze Nowego Sącza wynegocjowały niższą cenę za to paliwo, bezpośrednio u dostawcy. – Dostawca obniżył cenę do tej z poziomu dopłat – wyjaśnia prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

– RIO odebrało dopłaty do błękitnego węgla, natomiast dzięki wysiłkom i staraniom wielu osób, udało się przywrócić tę kwotę sprzedaży na poziomie 1 260 złotych za tonę dla mieszkańca. Dzięki temu mamy wybór, czy trujemy i kupujemy złej jakości paliwo, czy też kupujemy błękitny węgiel, który jest paliwem bezemisyjnym i oczywiście nietrującym naszych organizmów.

Na taką promocyjną cenę mogą jednak liczyć tylko mieszkańcy Nowego Sącza, którzy bezpośrednio w jednym z trzech składów węglowych na terenie Nowego Sącza, pokażą dowód osobisty lub Kartę Nowosądeczanina.

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN