Blisko 1900 osób zaszczepiło się w ostatni weekend przy kościołach

02.08.2021

Do 19 miejsc w całej Małopolsce zawitały weekendowe punkty szczepień. To kolejna odsłona akcji “Niedziela szczepień” współtworzonej z archidiecezją krakowską i diecezja tarnowską.

Tylko podczas ubiegłego weekendu, w Małopolsce, zaszczepiło się blisko 1900 osób. To kolejny bardzo dobry wynik akcji, której inicjatorem jest wojewoda małopolski.

Tym razem punkty szczepień były zlokalizowane przy kościołach lub w ich pobliżu.

– To kolejna odsłona akcji “Niedziela szczepień”. Chcemy być jak najbliżej Małopolan ze szczepieniami. Poprzednie tego typu działania pokazały, że są potrzebne, a odpowiedź mieszkańców naszego województwa na nie jest pozytywna. Szczepionki są na wyciągnięcie ręki: dostępne i zapewniające ochronę przed COVID-19 – mówił przed rozpoczęciem akcji wojewoda Łukasz Kmita.

W trakcie weekendu 31 lipca-1 sierpnia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson zaszczepiono 1898 osób. Najwięcej, bo 283 szczepionki podano w Gdowie oraz 249 na w Krakowie na Małym Rynku.

– To niewątpliwy sukces naszej akcji. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję “Niedziela szczepień”. Szczególne podziękowania dla metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego oraz biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża za wsparcie naszej akcji. Dziękuję wszystkim samorządowcom i służbom za pomoc w organizacji tych mobilnych punktów szczepień. Razem jesteśmy silniejsi – mówi przedstawiciel rządu w terenie.

Dzięki weekendowym akcjom szczepień w województwie małopolskim zostało zaszczepionych 14 492.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN