Błogosławieństwo dzieci podczas odpustu Przemienienia Pańskiego [ZDJĘCIA]

03.08.2021

Rodzice proszą dziś (3.08) o specjalne błogosławieństwo dla swoich dzieci. W trakcie trzeciego dnia odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego na sądecką górę Tabor przychodzą przede wszystkim najmłodsi, ale też rodzice spodziewający się potomstwa.

Dla dzieci dedykowane są kazania w trakcie Mszy Św. i koncerty po ich zakończeniu. Mogą one też przyjąć błogosławieństwo na wzór lourdzki Najświętszym Sakramentem.

To jest takie miejsce, gdzie można w prosty sposób pokazać dzieciom kościół i wiarę – mówiła sądeczanka, która przyszła na Plac Kolegiacki ze swoim synkiem. – Są wakacje, więc potrzebujemy błogosławieństwa. Pierwszy raz przyjmowaliśmy je w taki sposób, przed pandemią zawsze było one udzielane w tradycyjny sposób – dodaje matka jednej z rodzin uczestniczących w nabożeństwie.

Chrystusowi Przemienionemu ofiarują się dziś też dzieci niepełnosprawne, a róże różańcowe zanoszą modlitwy rodziców za dzieci. Jutro (4.08) o łaski i zdrowie prosić będą w Nowym Sączu chorzy. Na wszystkich Mszach św. udzielany będzie sakrament namaszczenia.

Posłuchaj:
Wierni
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN