Blok dla 30 rodzin i Centrum Gospodarcze Ryglic [WIDEO]

05.02.2021

Ośrodek zdrowia, żłobek, przedszkole, stacja paliw, blok mieszkalny i działki pod inwestycje – tak ma wyglądać Centrum Gospodarcze Ryglic.

Burmistrz Paweł Augustyn ma nadzieję na dynamiczny rozwój gospodarczy gminy i na to, że dzięki tej inwestycji uda się zatrzymać młodych ludzi w gminie Ryglice.

W programie Słowo za Słowo mówił, że wiele osób przenosi się do sąsiednich gmin tylko dlatego, że u siebie ma problem ze znalezieniem mieszkania.

– Jest zapotrzebowanie. Mieszkańcy z Ryglic emigrują do Tuchowa czy do Tarnowa. Pobierają się młodzi ludzie, jest ciasno w domu, szukają tego mieszkania, no to w Tarnowie najszybciej to mieszkanie można sobie wynająć. W związku z tym chcemy jak najwięcej młodych ludzi zatrzymać w gminie Ryglice.

Centrum Gospodarcze Ryglic wraz z blokiem dla 30 rodzin ma powstać w rejonie skrzyżowania Łyczków i Boratyńskiego.

Na razie w tym miejscu jest tylko ośrodek zdrowia. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa żłobko-przedszkola. Na hektarowej działce, którą wykupił już inwestor powstanie stacja paliw z całym zapleczem, która ma stworzyć dodatkowe miejsca pracy. Gmina wydzieliła ponadto dziesięć 14-arowych działek pod budowę mieszkaniową z możliwością prowadzenia usług. Natomiast blok powstanie w ramach rządowego programu Mieszkanie za grunt, który umożliwia inwestorom nabycie gruntu od gmin w zamian za mieszkania lub inne lokale służące wspólnotom samorządowym. Nowe przepisy mają wspomóc gminy w budowie mieszkań komunalnych.

Gmina Ryglice pod budowę bloku przeznaczyła 59 arów. Trwają już prace projektowe, a pierwsze rodziny będą mogły odebrać klucze do własnego “M” już za 4 lata.

Każde mieszkanie będzie mieć około 50 metrów kwadratowych. W pierwszej kolejności o wynajem będą się mogły starać młode małżeństwa z dziećmi.

Posłuchaj:
Paweł Augustyn
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN