Blokują ulice dzień i noc – to już kolejna doba protestu na ul. Zakładników w Nowym Sączu

09.09.2020

Jak wiecie z naszych wiadomości, mieszkańcy nie pozwalają na przejazd ich ulicą tirów, które wąską osiedlową drogą dojeżdżają do firm i składowiska odpadów. Przypomnijmy, że mieszkańcy od lat proszą o pomoc w uporaniu się z problemem ciężkich aut, które jeżdżą drogą bez pobocza czy chodnika.

– Nie tylko niszczą drogę, ale też stanowią zagrożenie dla dzieci i dorosłych nią spacerujących – mówią protestujący mieszkańcy.

– Zablokowaliśmy pierwszy samochód, zrobiła się straszna akcja, przyjechali Ci ludzie, co tam pracują, chcieli nas siłą usunąć z drogi, no ale jakoś to poszło, że daliśmy radę, przyjechało zaraz wsparcie Straży Miejskiej. Ponad 20 ludzi było i jakoś to się udało, że daliśmy i resztę policja, ukarali kierowcę, a my blokujemy dalej. Jeżdżą trzy lata, dziesięć razy dziennie i tylko dostają upomnienia, nie ma poboczy, nie ma nic.

Jak dodają mieszkańcy w nocy i późnym wieczorem, udało im się zatrzymać kilka ciężkich samochodów, które bez wymaganego zezwolenia chciały przejechać ulicą. Obowiązuje na niej ograniczenie tonażu do 3,5 tony. W rozwiązaniu tego kryzysu miała pomóc budowa drogi alternatywnej dla ciężkich samochodów, której koszt budowy chcieli pokryć sami przedsiębiorcy. Jednak pomimo wstępnych ustaleń, droga dalej jest w fazie planowania.

Niewykluczone, że z protestującymi spotkają się władze Nowego Sącza.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Aleksandra Podziewska, fot. mieszkańcy ul. Zakładników
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN