Błotnista droga powiatowa prowadząca przez las zmorą mieszkańców Lipnicy Wielkiej i Jasiennej – interwencja RDN

09.07.2018

Samochody grzęzną w błocie, droga urywa się i wiedzie przez las. Tak o drodze powiatowej między Jasienną a Podolem Górową mówią mieszkańcy, którzy od lat borykają się z tym problemem. Radio RDN Nowy Sącz interweniowało w tej sprawie już kilka miesięcy temu.

Wtedy zapewniono nas, że naprawa trasy zostanie wzięta pod uwagę w czasie planowania budżetu powiatu na 2018 rok. Jednak jak przekonuje pan Stanisław z Lipnicy Wielkiej, od tamtego czasu nic się nie zmieniło na tej drodze.

– Zapomnieli w ogóle o tych obietnicach, ja to słyszałem na antenie RDN Nowy Sącz, jak mówiły władze powiatu, które drogi będą remontowane, a o tej naszej powiatowej nic nie mówią – skarży się pan Stanisław.

Pomiędzy Jasienną a Podolem Górową nagle kończy się asfalt i około kilometrowa trasa wiedzie już przez las. Jak przyznają mieszkańcy, naprawa drogi oznaczałaby dla nich skrócenie drogi z Jasiennej czy Lipnicy Wielkiej do Podola Górowej.

– Bardzo proszę w imieniu wszystkich mieszkańców, zróbcie nam tą drogę. Tutaj jest około 50-ciu numerów domów, których mieszkańcy czekają na to połączenie – apeluje pan Stanisław.

Jakie plany w związku z tą drogą ma Powiatowy Zarząd Dróg? Będziemy o to pytać starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka, który będzie naszym gościem w porannej rozmowie Słowo za słowo.

Posłuchaj:
Pan Stanisław
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN