Bobowa czeka na busa dla potrzebujących. Tymczasowy już kursuje po gminie

27.07.2021

Niepełnosprawni oraz schorowani mieszkańcy gminy Bobowa mogą korzystać z busa, który zawiezie ich do urzędu, na pocztę, czy do kościoła.

Gmina zgłosiła się do programu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach którego chce walczyć z wykluczeniem społecznym.

Nie czekając jednak na rozstrzygnięcie przetargu, które znane będzie za dwa tygodnie, samorząd postanowił już teraz wynająć swój własny samochód, aby pomagać potrzebującym.

Tymczasowy bus już kursuje. Jak mówi burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza, jeśli sytuacja będzie tego wymagała, to gmina zatrudni również opiekuna osoby przewożonej.

– Jak będzie potrzeba to będzie też asystent, po to, żeby osoby, które nie są w stanie udać się na przykład same na wizytę do lekarza, czy załatwić najpotrzebniejsze sprawy w różnych instytucjach, to taka usługa będzie świadczona. Dotyczy to przede wszystkim osób samotnych, które nie są zdolne do samodzielnego funkcjonowania na co dzień.

Wacław Ligęza dla dobra przetargu nie chce na razie ujawniać, ile ma kosztować nowy bus. Dodaje jednak, że PFRON dofinansuje go aż w 90%.

Aby móc skorzystać z pomocy trzeba umówić się wcześniej telefonicznie pod numerem 18 35 14 456. Gminny bus kursuje do poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 10.00.

Posłuchaj:
Wacław Ligęza
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN