Bobowa liczy na duże pieniądze z Nowego Ładu [WIDEO]

11.08.2021

Nowe sieci wodociągów i kanalizacji. Pieniądze na takie inwestycje z planowanego przez rząd Nowego Ładu chcę zdobyć gmina Bobowa. Jak wyjaśniał w porannej rozmowie RDN Nowy Sącz, burmistrz Wacław Ligęza, na terenie samorządu przybywa nowych domów, do których nie dotarły jeszcze wybudowane w ostatnich latach kilometry sieci. Także nowa oczyszczalnia ścieków nie będzie mogła przetworzyć wszystkiego co w perspektywie kilku lat wyprodukują mieszkańcy. Jak mówi włodarz, gmina cały czas potrzebuje nowych inwestycji.

– Mamy skanalizowane wszystkie centra wsi, w dużej mierze gmina jest też zwodociągowana, ale to jest wszystko za mało. Dlatego przygotowaliśmy projekty o wartości około 30 milionów złotych na kolejny etap. Na tyle prawdopodobnie nie możemy liczyć, ale jakaś część tej sumy być może do nas wpłynie. Posiadamy stosowną dokumentacje i jestem pewien, że potrafimy spełnić wszystkie wymogi rządowego programu – dodaje burmistrz.

Nowe kilometry sieci mogą powstać na obrzeżach Bobowej i w pozostałych miejscowościach na terenie gminy. Samorząd ma też zaplanowane inwestycje rekreacyjne, turystyczne i kulturalne. Te jednak będą realizowane później.

Posłuchaj:
Wacław Ligęza
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN