Bobowa wybuduje amfiteatr i nowe ścieżki rowerowe. Wszystko w ramach polsko-słowackiej współpracy

10.11.2021

Amfiteatr oraz kolejne ścieżki rowerowe – te inwestycje będą zrealizowane w gminie Bobowa, dzięki kolejnemu projektowi w ramach polsko-słowackiej współpracy Interreg.

Ich wartość wyniesie około 3 miliony złotych, a wszystkie muszą być planowo wykonane do wiosny 2023 roku.

Satysfakcji z przedstawionego projektu nie kryje burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza: – Będzie przede wszystkim realizowany projekt, dotyczący budowy muszli koncertowej. Myślę, że jest on oczekiwany przez mieszkańców. Będzie to realizowane na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego w Bobowej. Chcemy też zbudować dodatkowe ścieżki rowerowe i oznakować je na terenie całej gminy.

Inwestycje w Bobowej wchodzą w skład projektu o nazwie “Wzmocnienie transgranicznej współpracy w sferze dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego”. Ze strony polskiej strony, swoje projekty będzie realizować też gmina Sękowa, a ze Słowacji będą to Stropkov i Nizna Polianka.

Gmina Sękowa w ramach tego projektu wybuduje dwukilometrową ścieżkę rekreacyjną z Siar do Owczar oraz park przyrodniczo-sensoryczny.

Według ambitnego planu, zarówno park, jak i trasa, która połączy obiekty architektury wpisane na listę UNESCO, mają być gotowe do końca przyszłego roku.

Małgorzata Małuch, wójt Sękowej, ma nadzieję, że koszty inwestycji w pełni pokryte zostaną z pieniędzy z programu. – Nasz budżet opiewa na kwotę około 5 milionów złotych i myślę, że w tej kwocie jesteśmy w stanie zrealizować tę inwestycję.

 

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN