Bocheńską Jadłodzielnię uruchomiono przy Oratorium Św. Kingi

10.07.2021

Pomaga szanować pracę i zasoby naturalne włożone w wytworzenie jedzenia. Bochnia ma swoją Jadłodzielnię.

Do lodówki, która stanęła przy Oratorium Św. Kingi można przynieść każdy rodzaj jedzenia, które nadaje się do spożycia – mówi inicjatorka akcji, jedna z mieszkanek, która pragnie zachować anonimowość.

– Proszę producentów żywności, restauratorów, sklepikarzy, którzy z żywnością mają problem jeśli upływa termin przydatności, żeby tutaj oddawali. Jest to też apel do osób prywatnych – dodaje.

Produktami z Jadłodzielni mogą się częstować wszyscy. Nie tylko osoby ubogie czy bezdomne, ale również każdy, kto akurat jest głodny.

– Bardzo się cieszę, że mamy w Bochni takie miejsce, które udało się znaleźć przy Bazylice. Jest ogólnodostępne, ale jednocześnie na tyle dyskretne, że zarówno ci, którzy przynoszą te produkty, jak i ci, którzy będą z nich korzystać mogą czuć komfort – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, proboszcz parafii Św. Mikołaja w Bochni.

Inicjatywa Jadłodzielni jest szczególnie przydatna podczas lata – czasu wesel, wakacyjnych wyjazdów czy zbiorów owoców i warzyw. Często w tym okresie zostajemy z nadwyżką żywności, którą można w ten sposób wykorzystać.

Posłuchaj:
Inicjatorka akcji
ks. Ryszard Podstołowicz
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN