Bocheński szpital do likwidacji? [WIDEO]

13.01.2021

Samorządowcy z regionu bocheńskiego nie zgadzają się na upaństwowienie szpitali powiatowych.

Wśród społeczności bocheńskiej zawrzało po wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odnośnie planów zmian w systemie ochrony zdrowia. Zdaniem ministra trzeba, aby szpitalami zarządzał jeden organ, np. marszałek danego województwa.

Pomysł ten wywołał duże zamieszanie i oburzenie. Wczoraj odbyło się spotkanie starosty, burmistrzów i wójtów powiatu bocheńskiego.

Jak czytamy w komunikacie – podejmowane przez rząd działania niosą realne zagrożenie dla istnienia bocheńskiej placówki.

To zmarnowanie naszej 20-letniej, ciężkiej pracy – mówi starosta Adam Korta. – Ponad 20 lat temu samorząd powiatowy przejął szpital właśnie od skarbu państwa zadłużony i w takim stanie, że faktycznie przez ten czas powiat bocheński inwestował w tą infrastrukturę. Szpital teraz jest niezadłużony, wykazuje wynik dodatni, jest odpowiednio wyposażony, poprawiła się jakość usług zdrowotnych. 

Całą sprawę dementuje poseł z ziemi bocheńskiej Stanisław Bukowiec, który był gościem porannej rozmowy Słowo za słowo.

– Szpital w Bochni będzie funkcjonował, funkcjonuje dobrze i służy mieszkańcom całego regionu. Informacja została w sposób nieodpowiedzialny zaprezentowany przez niektórych samorządowców w oparciu o wypowiedź ministra zdrowia, który zapowiada pewne analizy związane z funkcjonowaniem szpitali w oparciu o nadzór nad tymi szpitalami.

Więcej o tym także w dzisiejszym Pulsie regionu po godz. 15:30

Posłuchaj:
Adam Korta
Stanisław Bukowiec
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN