Czy w Bochni będzie powtórka wyborów na burmistrza miasta?

12.12.2018

W Sądzie Okręgowym w Tarnowie kilka godzin trwało przesłuchiwanie świadków w sprawie paraliżu komunikacyjnego na autostradzie i w Bochni, który, zdaniem niektórych, miał uniemożliwić dotarcie do lokali wyborczych podczas drugiej tury głosowania.

Jak już informowaliśmy, doszło do wypadku autokaru na autostradzie i droga była nieprzejezdna od 14.40 do około godz. 16.15 w kierunku Krakowa za węzłem Bochnia.

Z tego powodu miasto było zakorkowane i przez kilka godzin. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że nie mogli dotrzeć do urn, dlatego nie zagłosowali.

Komendant Powiatowy Policji w Bochni zeznał, że wprawdzie autostrada była nieprzejezdna przez jakiś czas, ale przejazd przez Bochnię był możliwy, bo samochody bardzo powoli, ale poruszały się i nie było trwałej przeszkody.

Jak dodaje funkcjonariusz, nikt nie skarżył się na to, że problemy komunikacyjne uniemożliwiły mu dotarcie do lokalu.

– Natężenie ruchu było ogromne, natomiast nie było takiej sytuacji , żeby był w sposób trwały zablokowany ruch na terenie miasta. Było dużo zgłoszeń kierowców uwięzionych pomiędzy węzłem Bochnia a tą przeszkodą trwałą na autostradzie. Pytali, kiedy to zostanie udrożnione, by były różne zarzuty, że są w autach dzieci małe, że się spieszą. Nie było natomiast żadnego zgłoszenia, aby ktoś skarżył się, że nie może dojechać do wyborów, bo droga jest nieprzejezdna.

Jeden z kierowców przekonywał, że mieszkańcy Osiedla Smyków rzeczywiście mieli problem z wyjazdem, bo przez jakiś czas wjazd zablokowany był zupełnie. Jak dodaje, samochody stały, a nie jechały, jak twierdzą policjanci.

– Obserwowałem stojące tam cały czas samochody, nawet zauważyłem, że są unieruchomione, bo kierowcy wysiedli z nich i stali obok. To nie był korek, to był zator. Nawet drogi osiedlowe były kompletnie zablokowane. Mój brat nie głosował z tego powodu, że wyruszył, aby oddać głos, ale nie ruszył z miejsca ze względu na ten zator. Osiedle było kompletnie zablokowane. Wjazd na osiedle był wypełniony samochodami. Zator całkowity.

Po przesłuchaniu świadków sąd odroczył ogłoszenie wyroku do jutra, 13 grudnia, do godz. 15.00.

Posłuchaj:
Kierowca
Policjant
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN