Czy w Bochni będzie schronisko dla zwierząt?

12.08.2020

Blisko 800 osób podpisało już petycję w sprawie utworzenia tam schroniska dla bezdomnych zwierząt. Choć decyzję będzie podejmowała Rada Miasta, znamy już opinię burmistrza w tej sprawie.

Autorzy petycji uważają, że bezdomne zwierzęta ciężko doświadczone przez los wymagają godziwych warunków – ogrzewanych pawilonów, ogólnodostępnych wybiegów i całodobowej opieki. Jak informują władze Bochni na utrzymanie prywatnego schroniska poza miastem przeznaczyły w ubiegłym roku blisko 250 tysięcy złotych.

Wskazują też przykłady wzorcowych – ich zdaniem – schronisk np. w Nowym Sączu. Ponieważ do takich nie zaliczają placówki w Borku, proponują zawiązanie porozumienia do budowy nowego azylu z innymi gminami, która także współfinansują dotychczas wykorzystywane schronisko.

Burmistrz Stefan Kolawiński mówi, że inicjatywa jest ciekawa, choć wymaga dyskusji. Dodaje też, że dotychczas nie było jednak żadnych sygnałów świadczących o tym, że zwierzęta w Borku przebywają w złych warunkach.

Do tej pory nie miałem takich negatywnych sygnałów, które by skłaniały do tego, żeby coś w tej mierze przeciwdziałać.

Dodajmy, że inicjatorzy budowy azylu chcą dyskusji o lokalizacji i wstępnie proponują na ten cel tereny położone za Rejonowym Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w kierunku Raby.

 

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN