Bochnia ma swojego przedstawiciela w parlamencie

15.10.2019

Stanisław Bukowiec, kandydat Porozumienia Jarosława Gowina został posłem Zjednoczonej Prawicy dzięki poparciu blisko dwunastu i pół tysiąca wyborców.

Z jakimi zamierzeniami idzie do Sejmu dotychczasowy radny Sejmiku Małopolskiego?

 

Wśród tych pierwszych umieścił preferencje dla tworzących miejsca pracy, rządowe dopłaty do wymiany ogrzewania węglowego i zwiększenie nakładów na służbę zdrowia.

Dla regionu obiecuje wprowadzenie do krajowego programu obwodnic łącznika autostradowego w Bochni, bezpośredniego zjazdu na drogę krajową z os. św. Jana w Bochni oraz trzeciego zjazdu z autostrady w Tarnowie. Zapewnia, że będzie pilotował realizację rządowego programu przeciwpowodziowego w Dorzeczu Górnej Wisły

– Ten projekt ochroniłby nie poszczególne powiatu, ale cały nasz region. To jest problem powodzi, podtopień, ale również suszy, z która mamy coraz częściej do czynienia.

Stanisław Bukowiec obiecuje też pomoc w działaniu i tworzeniu Stref Gospodarczych w Tarnowie, Brzesku, Proszowicach i Dąbrowie Tarnowskiej.

Twierdzi, że doprowadzi do zapewnienia środków na budowę zakładu opiekuńczo-leczniczego i hospicjum na ul. Karolina w Bochni. Zapowiada ponadto finansowanie z budżetu Ministerstwa Sportu nowego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Chodenicach nad Rabą, które ma wykorzystywać źródła geotermalne.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN