Boiska szkolne będą dostępne dla sądeczan już od września?

23.08.2019

– Przyszkolne boiska będą miały monitoring. To może pozwoli udostępnić je wszystkim mieszkańcom – tłumaczy wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka. Jak wiecie z naszych wiadomości radni Nowego Sącza chcą, żeby te place były otwarte po godzinach pracy szkół. Miejsca te muszą być odpowiednio zabezpieczone by nie dochodziło tam np. do wandalizmu.

– Jeśli boiska zostaną otwarte to wszyscy przebywający będą z nich korzystać na własna odpowiedzialność – wyjaśnia wiceprezydent. – Musi być zainstalowany dobry system monitoringu, który będzie podłączony do systemu Straży Miejskiej. Poza tym musi być sformułowany regulamin korzystania z tych obiektów. Nie ma możliwości żeby przez cały czas ktoś sprawował tam nadzór. Będzie się to wiązało z koniecznością korzystania z takich obiektów na własne ryzyko. Musimy też zapewnić odpowiednio sformułowane regulaminy – dodaje.

Teraz za to co dzieje się na terenie boisk szkolnych odpowiadają dyrektorzy placówek, przy których się one znajdują. Nowy regulamin ma powstać pod koniec miesiąca. Jeśli się tak stanie to pierwsze cztery boiska zostaną otwarte już od września.

Posłuchaj:
Magdalena Majka
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN