Bon turystyczny tylko przez Internet

22.07.2020

Aby aktywować bon turystyczny trzeba mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych – przypomina ZUS. Chodzi o świadczenie jakie ma być przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. – Żeby dostać pieniądze nie trzeba składać wniosków – wyjaśnia Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

– Bon trzeba będzie aktywować na PUE. Można to zrobić w dowolnym momencie np. na kilka dni przed wyjazdem, po wpisaniu danych kontaktowych np. adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Czyli jeśli ktoś nie ma konta na PUE musi go założyć, więc można to w prosty sposób używając profilu zaufanego lub bankowości internetowej – wyjaśnia.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przewidziany jest dodatkowy bon, w tej samej wysokości. Za jego pomocą Polacy będą mogli płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon turystyczny będzie ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Posłuchaj:
Anna Szaniawska
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN