Booster do twarzy – czym różni się od serum?

23.06.2022

Dawniej intensywne wsparcie urody zapewniało serum, obecnie do dyspozycji masz też wiele innych formuł kosmetyków. Hitem ostatnich lat jest booster, który dostarcza skórze energii i świetnie przygotowuje ją przed nałożeniem kremu. Brzmi znajomo, prawda? Faktycznie, serum i booster mają sporo wspólnych cech, ale to dwa inne typy kosmetyków. Wyjaśniamy, czym się od siebie różnią i jak je stosować!

Czym jest booster do twarzy i jak działa? 

W Polsce booster jest traktowany jak stosunkowo nowy wynalazek, ale tak naprawdę kosmetyki tego typu od dawna słyną na całym świecie. Kobiety uwielbiają boostery przede wszystkim za ich uniwersalność i wielofunkcyjność. Booster do twarzy to nic innego, jak preparat o płynnej konsystencji, najczęściej występujący w opakowaniu z pompką ułatwiającą dozowanie, która przydaje się, ponieważ już niewielka porcja kosmetyku wystarcza, by intensywnie odżywić skórę.

Za działanie boostera odpowiada skoncentrowana ilości składników bioaktywnych, które na wiele sposobów stymulują skórę i poprawiają jej kondycję. Dobry booster o bogatym składzie powinien wykazywać wielowymiarowe działanie. Przykładem takiego produktu jest SWEDERM® FACE BOOSTER. Kosmetyk ma szereg funkcji, m.in.:

  • neutralizuje wolne rodniki, a tym samym spowalnia proces starzenia się skóry;
  • wzmacnia barierę lipidową;
  • poprawia gęstość i elastyczność skóry;
  • poprzez wzmocnienie warstwy rogowej izoluje skórę od szkodliwych czynników zewnętrznych;
  • wspomaga redukcję niedoskonałości, takich jak np. zmarszczki czy przebarwienia (nie jest to jego główne działanie);
  • przygotowuje skórę do przyjęcia składników aktywnych zawartych w innych kosmetykach;
  • intensywnie odżywia skórę, dostarczając jej codzienną dawkę energii.

Booster i serum – cechy wspólne 

Zarówno booster, jak i serum wyróżniają się skoncentrowaną ilością składników aktywnych. Już niewielka porcja wystarcza, aby intensywnie wspierać kondycję skóry. Oba preparaty występują w formie płynnej emulsji, ale to serum powinno się lepiej wchłaniać. Z tego powodu po jego aplikacji na skórze wciąż może pozostawać uczucie ściągania. Boostery natomiast raczej pozostawiają niewidoczny film, który zapewnia jedwabiste wykończenie. Oba kosmetyki intensywnie odżywiają skórę. Zarówno serum, jak i booster stanowią świetne uzupełnienie dla kremów, ale żaden z nich nie jest w stanie ich zastąpić.

Różnice między boosterem a serum

Najczęściej serum ma nieco lżejszą konsystencję w porównaniu do boostera – teoretycznie, ponieważ w praktyce kosmetyki mogą być do siebie podobne pod tym względem. Główna różnica między nimi polega natomiast na ich właściwościach, a przynajmniej działaniu zakładanym przy ich opracowywaniu.

Serum ma przede wszystkim zniwelować konkretny problem ze skórą. Tradycyjny kosmetyk może wygładzać zmarszczki, rozjaśniać przebarwienia, ujędrniać czy redukować zmiany naczyniowe. Serum stanowi poniekąd uzupełnienie kremu, często z tej samej linii kosmetycznej. Preparat może działać podobnie jak krem, jednak intensywniej. Powinien też mieć zdolność wnikania nieco głębiej. Nie zastępuje natomiast kremów.

Z kolei głównym zadaniem boostera jest ,,doładowanie” skóry w substancje odżywcze, a także jej przygotowanie do przyjęcia składników aktywnych zawartych w kremach czy innych kosmetykach. Boostery chronią też naskórek przed czynnikami zewnętrznymi. Preparaty najczęściej są przeznaczone do pielęgnacji każdego typu cery.

Jak prawidłowo aplikować booster do twarzy?

Zawsze przed nałożeniem boostera dokładnie oczyść skórę i zastosuj tonik. Dopiero na idealnie czystą i osuszoną twarz aplikuje się kosmetyki o płynnej formule. Niektóre kobiety, zwłaszcza te, które cieszą się cerą o dobrej kondycji, niekiedy rezygnują z zastosowania kremu po aplikacji boostera. Faktycznie, dobre boostery mogą zniwelować uczucie ściągania i pozostawiają gładkie, niewidoczne wykończenie w postaci ochronnego filmu, ale rezygnacja z kremu nie jest dobrym pomysłem.

Jeśli Twoja cera potrzebuje dodatkowego wsparcia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować jednocześnie serum i booster. W takim przypadku najpierw nałóż kosmetyk o płynniejszej konsystencji, tak aby nie hamował dostępu do skóry dla kolejnego preparatu. Uważaj jednak z ilością skoncentrowanych kosmetyków przy cerze wrażliwej i podrażnionej. Chociaż taki typ skóry wymaga największego wsparcia, to zbyt duża ingerencja w postaci mocnych preparatów może pogorszyć jej stan.

Interesuje Cię booster, serum lub inny preparat przydatny do codziennej pielęgnacji cery? Sprawdź kosmetyki na stronie swederm.com, a z pewnością znajdziesz preparat, który pokocha Twoja skóra!

Wydawca, Artykuł powstał przy współpracy partnera zewnętrznego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN