W Borzęcinie powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej

30.09.2020

Nawet kilkaset nowych miejsc pracy może powstać w nowo powstającej Strefie Aktywności Gospodarczej w Borzęcinie. Obejmie ona około dwadzieścia pięć hektarów.

Rozstrzygnięto przetarg, dziś zostanie podpisana umowa – mówił w Pulsie Regionu wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. – Wartość inwestycji po przetargu to kwota blisko 5 milionów złotych i jest to zadanie priorytetowe dla samorządu w bieżącej kadencji 2018-2023. Stawiamy na rozwój przedsiębiorczości, który generuje nie tylko nowe miejsca pracy, ale również dochody gminy.

W tym roku gmina Borzęcin znalazła się wśród najbogatszych gmin regionu tarnowskiego. W rankingu ‚Bogactwo samorządów’ zajęła 4. miejsce.

– Jest to jeden z najbardziej obiektywnych i prestiżowych rankingów publikowanych przez pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”, który nie uwzględnia dotacji celowych, bo te związane z inwestycjami, z dotacjami do realizowanych projektów zazwyczaj są chwilowe, ale obrazuje faktyczny stan finansów samorządów – dodaje wójt Kwaśniak.

Borzęcin z dochodami 3493,75 złotych per capita (na osobę) poprawił swoja pozycję w stosunku do notowania z 2018 roku o 195 miejsc, plasując się w regionie tuż za Żegociną, Czchowem i Łapanowem.

 

Posłuchaj:
Janusz Kwaśniak
Cała rozmowa
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN