Bp Andrzej Jeż: – Dobro czynione bezinteresownie ma ogromną siłę przemieniającą ten świat

22.11.2020

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w tarnowskiej katedrze spotkali się na wspólnej Eucharystii  przedstawiciele Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. W dniu ich święta patronalnego modlili się za siebie, za ojczyznę, cały Kościół Powszechny oraz o ustanie epidemii.

Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Jak mówił podczas homilii ordynariusz diecezji tarnowskiej, w życiu nie wystarczą słowa i deklaracje nawet najpiękniej brzmiące. Chrystusowi chodzi o konkretne uczynki.

– Nie wystarcza czynić dobrze tym, którzy nam dobrze czynią. Aby zmieniać świat na lepsze, trzeba czynić dobro także tym, którzy nie są w stanie nam się odwzajemnić, a nawet tym, którzy wyrządzają nam zło. Tak właśnie uczynił Bóg Ojciec posyłając na świat swojego Syna. Jeśli – jak mówi znane powiedzenie –  „czas to pieniądz”,  to właśnie czas jest pierwszą walutą miłosierdzia. Czas to miłość. Czas ofiarowany innym, szczególnie w obecnym kontekście, kiedy panuje dystans społeczny i tak wielu ludzi cierpi w samotności, tym bardziej ten czas podarowany innym,  jest walutą miłosierdzia – mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Charyzmatem tych stowarzyszeń jest otwartość i chęć współpracy z hierarchią kościelną i ze wszystkimi, by łączyć, jednoczyć i by usłużyć – dodaje diecezjalny asystent Akcji Katolickiej, ks. Jan Bartoszek.

– Dziś chcemy te cechy podkreślić i ponownie zadeklarować naszą dyspozycyjność i pomoc, zwłaszcza w czasie trwania V Synody Diecezji Tarnowskiej. Św. Jan Paweł II powiedział kiedyż o Akcji Katolickiej: – Kościół potrzebuje Akcji Katolickiej żywej, silnej i pięknej. Powiedział również, że jest ona niezbędna Kościołowi. To jest również konkretna wskazówka dla naszych stowarzyszeń.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
ks. Jan Bartoszek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN