Bractwo św. Rity ma nowych członków [ZDJĘCIA]

20.05.2022

W trakcie Mszy Świętej, rozpoczynającej w Nowym Sączu odpust ku czci patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, trzy osoby wstąpiły w szeregi tej formacji. To dwie panie i jeden mężczyzna.

Brat Łukasz mówił radiu RDN Nowy Sącz, że chce dawać świadectwo o tym, jak wstawiennictwo św. Rity zmieniło jego życie.

Przez ostatni rok w moim życiu wydarzyło się bardzo dużo, można powiedzieć, że miałem troszkę gorszy czas i wtedy zacząłem się modlić. Czuje, że dzięki świętej Ricie wyszedłem na prostą. Jestem teraz w Bractwie, bo chce głosić o cudach, jakie zdziałała o tym, jak zadziałała w moim życiu. Chce też zachęcać innych do odwiedzania św. Rity w naszym sądeckim sanktuarium i szerzenia jej kultu – mówi nowo przyjęty członek do Bractwa św. Rity.

Bractwo św. Rity przy sanktuarium w Nowym Sączu powstało rok temu. Początkowo była to grupa 12 osób, które chciały szerzyć kult swojej patronki. Teraz jest ich już więcej.

Członkowie Bractwa wstępując do niego otrzymali specjalne płaszcze z haftem, który przedstawia podobiznę św. Rity. Są to stroje, które zakładać będą teraz na wszystkie ważne uroczystości.

Piątkowe nabożeństwo zakończyło się procesją ognia do figury św. Rity w ogrodach przy sanktuarium, a także błogosławieństwem relikwiami. W uroczystościach w tym roku uczestniczyli też Rycerze św. Jana Pawła II.

Odpust ku czci św. Rity potrwa do niedzieli.

Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN