Brak pomysłu i inwestorów to wyrok na budynek po restauracji parkowej w Gorlickim parku? 

23.02.2021

Budynek starej restauracji parkowej w Gorlicach nadal niszczeje i czeka na inwestorów lub na fundusze, dzięki którym uda się go wyremontować.

Przypomnijmy, że nie został on uwzględniony w pracach remontowych gorlickiego parku, które zakończyły się w 2019 roku, a ze względu na brak dojazdu, nie udało się w nim zlokalizować punktu dziennego pobytu seniora.

Budynek został zabezpieczony, a na jego elewacji znalazły się banery z fotografiami starego parku.

Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Gorlic Łukasz Bałajewicz, bez planów zagospodarowania tego budynku trudno mówić o kosztach jego potencjalnego remontu.

– Aby określić koszty wyremontowania tej kawiarni, to był kiedyś  budynek kawiarniano -hotelowy, jest ciężki do oszacowania, bo musielibyśmy znać koncepcje zagospodarowania tego budynku. Jeżeli tylko inwestor się znajdzie, to  miasto jest otwarte  do współpracy i gotowe wydzierżawić ten obiekt. 

Jak dodaje Łukasz Bałajewicz, miasto jest otwarte na współpracę i czeka na propozycję potencjalnych inwestorów.  Tymczasem ogłasza przetarg na dzierżawę terenu  pod punkt gastronomiczny w innym miejscu tak, aby turyści i mieszkańcy mogli w parku znaleźć nie tylko chwile wytchnienia, ale również napić się dobrej kawy.

Posłuchaj:
Łukasz Bałajewicz
Aleksandra Podziewska, fot. UM Gorlice
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN