Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych w południowej Małopolsce

20.04.2020

Dziś do godziny 12.00 gminy miały zgłosić wszystkie osoby zarejestrowane do pracy. Jak informuje delegatura Krajowe Biuro Wyborcze w Nowym Sączu powołane zostaną tylko te komisje, w których będzie chociaż minimalny skład.

– Będziemy te Obwodowe Komisje Wyborcze, które mają przynajmniej te minimum 5 osób składu powoływać. Natomiast nie ukrywam, że zapewne braki były i braki nadal będą. Nam brakowało do minimalnego składu około 2 tysięcy osób – wyjaśnia szefowa delegatury Maria Zięba.

Nowosądecka Delegatura KBW odpowiada za powiaty: suski, nowotarski, tatrzański, limanowski, nowosądecki i gorlicki. Wszędzie brakuje chętnych.

Delegatury biur muszą pracować, bo pomimo tego, że rząd planuje przeprowadzenie majowych wyborów w formie korespondencyjnej, prawo musi cały czas działać pod kątem wykonywania zarządzenia Marszałka Sejmu. Stąd na przykład na stronie sądeckiej delegatury nadal widnieje oficjalna informacja, mówiąca o godzinach w jakich 10 maja będą czynne lokale wyborcze. O ostatecznej dacie i formie wyborów dowiemy się na początku maja, kiedy ustawa o wyborach korespondencyjnych wróci z Senatu do Sejmu i trafi do ewentualnego podpisu prezydenta.

Posłuchaj:
Maria Zięba
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN