Brzesko świetlną stolicą Małopolski

13.01.2021

To już drugie zwycięstwo w etapie wojewódzkim konkursu na świąteczną iluminację miast.

W związku z wygraną do potrzebujących trafi energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych.

Rodziny, którym zostanie przekazany wybierzemy w konsultacji Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Caritas, radami osiedli czy sołtysami. Teraz czas na głosowanie w kolejnym etapie o tytuł Świetlnej Stolicy Polski – zachęca burmistrz Tomasz Latocha. – Jest na pewno mobilizacja i chęć powalczenia w tej edycji ogólnopolskiej. I dobrze by było ponieważ nagroda też zacna – 40 tysięcy złotych na sprzęt dla osób potrzebujących. W dzisiejszych trudnych czasach takie wsparcie dla osób niezamożnych byłoby na pewno dobrze widziane.

Oświetlenie Brzeska kosztowało kilkanaście tysięcy.

Od jutra (14 stycznia) do 25 stycznia, a w walce o tytuł Świetlnej Stolicy Polski Brzesku może każdy z nas. Wystarczy wejść na stronę konkursu https://swiecsie.se.pl i zagłosować. Zgodnie z regulaminem można to robić codziennie. Im więcej głosów, tym lepiej.

Świąteczne iluminacje można oglądać spacerując głównymi ulicami czy odwiedzając Rynek. Nową atrakcją jest wielka bombka na centralnym placu miasta skonstruowana tak, by można było wejść do wnętrza, co często stwarza okazję do zdjęć.

Posłuchaj:
Tomasz Latocha
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN