Budowa bloku przy ul. 29 Listopada nie jest przesądzona

10.02.2021

Jestem otwarty na rozmowy z mieszkańcami i uważam, że parki zieleni w Nowym Sączu są bardzo potrzebne – skomentował strajk mieszkańców prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Jak wiece z naszych wiadomości, sądeczanie chcą, by przy ulicy 29 listopada powstał park, z kolei Urząd Miasta przekazał działkę do Krajowego Zasobu Nieruchomości i tym miejscu ma powstać blok.

Według wypowiedzi włodarza sprawa nie jest przesądzona.

– Ja oczywiście jestem zawsze otwarty, na rozmowę i kontakt z mieszkańcami, przeanalizuje temat jeżeli takie głosy się pojawią w moim kierunku, i będziemy o tym rozmawiać. Generalnie Nowy Sącz od zawsze był znany jako miasto rzeczywiście pełne zieleni i kwiatów. Ja również popieram ten kierunek, by jak najwięcej takich miejsc do rekreacji, do wypoczynku znajdowało się na terenie miasta.

Jak dodaje prezydent Handzel, już w tym roku przy żłobkach i przedszkolach miejskich ma powstać tzw. zielono-niebieska infrastruktura dla dzieci. Kolejnym obszarem, który się zazieleni to Kocie Planty. Będą trawniki, kwiaty, ogród sensoryczny i atrakcje dla rodzin i dzieci.

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN