Budowa hali sportowej w Marcinkowicach idzie pełną parą [ZDJĘCIA]

02.09.2021

Kompleks sportowy ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach jest coraz większy. W ostatnich miesiącach pojawiły się problemy spowodowane brakiem materiałów budowlanych, przez co prace się opóźniły. Jak zapewnia starosta Marek Kwiatkowski, w tej chwili wykonawca znów przyspiesza. Dach hali pod koniec września zostanie przykryty, a później będą realizowane prace wewnątrz obiektu.

W ubiegły piątek zostały przywiezione konstrukcje drewniane na strop do hali, są również zamówione już okna i będą montowane w połowie września. Myślę, że na koniec września hala zostanie już przykryta – wyjaśnia starosta.

Zgodnie z harmonogramem na przełomie września i października przyszłego roku hala i strzelnicą będą gotowe.

Na początku października ma się pojawić pozwolenie na budowę centrum lekkoatletycznego przy hali. Według planu wiosną ta inwestycja może ruszyć. Obiekt zawierać będzie profesjonalne boisko sportowe, basen kąpielowy, kort tenisowy, bieżnię na 160 metrów, a nawet rzutnie lekkoatletyczne czy miejsce do skoku w dal i wzwyż. Kompleks będzie służył nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom Sądecczyzny.

Posłuchaj:
Marek Kwiatkowski
Wydawca, Agnieszka Kruczek, fot. Maria Olszowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN