Budynek krynickiego gimnazjum zyska “drugie życie”

14.01.2021

W obiekcie, który przez ostatnie lata stał pusty, uruchomiono placówkę dziennego pobytu dla seniorów.

To pierwsza z planowanych inwestycji – mówi Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju. – Udało nam się oddać placówkę dziennego pobytu dla seniorów w ramach projektu rządowego “Senior +”, czekamy teraz, żeby ten twardy lockdown się skończył, żeby zajęcia mogły się odbywać, natomiast główna inwestycja dotycząca budynku gimnazjum jest jeszcze przed nami, ten budynek ma kulturalnie błyszczeć. W pierwszych zarysach koncepcji na dachu budynku ma powstać kafejka, z której będzie piękny widok na deptak.

Jak dodaje burmistrz, będzie także biblioteka i Muzeum Historii Krynicy.

Pełna koncepcja z odstępstwami pożarowymi została już wykonana, zostaje nam teraz przygotowanie pełno branżowego projektu budowlanego na ten segment czteropiętrowy, gdzie planujemy przenieść bibliotekę publiczną i stworzyć Muzeum Historii Krynicy, także będziemy oczywiście aplikować, czy to o środki unijne, czy o środki centralne i zobaczymy, jakie będą koszty. Wstępnie szacujemy na około 10 mln zł – dodaje Piotr Ryba.

Już w 2019 roku w budynku byłego gimnazjum miała powstać m.in. świetlica dla dzieci. Wtedy jednak inwestycja nie została zrealizowana przez negatywną opinię pożarową.

Teraz, jak przekonuje włodarz uzdrowiska, ma być inaczej.

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Włodzimierz Bernacki
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Małek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN