Budżet jeszcze nie uchwalony, ale prezydent prezentuje swoje plany na 2021 rok

23.12.2020

Remonty dróg, nowy monitoring miejski i kryte lodowisko. Między innymi takie inwestycje planują władze Nowego Sącza na 2021 rok. Chociaż uchwała budżetowa nie została jeszcze poddana głosowaniu, prezydent Ludomir Handzel zaprezentował pomysły jakie chce zrealizować w najbliższych miesiącach.

Nowością ma być też budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla seniorów.

– To jest odpowiedź na to, co wielokrotnie przewija się w rozmowach z organizacjami pozarządowymi, które opiekują się osobami starszymi. To też jest kwestia opieki nad osobami w specyficznej sytuacji zdrowotnej, a są osobami młodymi. Ci ludzie też potrzebują wytchnienia. Dlatego, chcemy doprowadzić do tego, aby był taki ośrodek wytchnieniowy w Nowym Sączu – wyjaśnia.

W projekcie budżetu mają znaleźć się też inwestycje związane z termomodernizacją i remontami szkół, budową placów zabaw i miejsc rekreacji na terenie miasta. Wydatki na inwestycje mają osiągać około 15% budżetu.

– Część inwestycji jest przeprowadzona przez spółkę Nowosądecka Infrastruktura Komunalna, wprost ona nie będzie sięgała do budżety całą kwotą 50 milionów jaka jest przeznaczona na budowę stadionu Sandecji, ale to też jest inwestycja miejska. Mam nadzieję, że przekroczymy 100 milionów złotych na inwestycje przy 660-milionowym budżecie – dodaje.

W tym roku, ze względu na pandemie, konieczna była też rezygnacja z części inwestycji.

Uchwała budżetowa znalazła się w porządku najbliższej sesji, która już we wtorek (29.12)

Wtedy sądeccy rajcy będą mogli wypowiedzieć się na temat tych pomysłów i wziąć udział w głosowaniu nad jej uchwaleniem.

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN