Budżet Tarnowa testem dla koalicji

14.12.2018

Zbliża się jedno z najważniejszych głosowań w roku.

Tarnowscy radni, Zbigniew Kajpus z PO i Dawid Solak z PiS, którzy byli gośćmi radia RDN Małopolska uważają, że od dyskusji na ten temat może zależeć przyszłość ewentualnej formalnej współpracy Naszego Miasta Tarnów i Koalicji Obywatelskiej.

Dzieli przede wszystkim proponowane przez prezydenta zadłużenie Tarnowa. Projekt zakłada blisko 750 milionowy dochód, a wydatki są o ponad 113 milionów złotych wyższe.

Proprezydencki Zbigniew Kajpus uważa, że kredyty nie są dla miasta niebezpieczne, innego zdania jest opozycyjny Dawid Solak.

Każde zadłużenie jest dyskomfortem, lecz jeśli kreuje nowe projekty to nie ma innej drogi. Jeśli chcemy się rozwijać – musi tak być – mówi Zbigniew Kajpus.

– Za mało pieniędzy przeznaczamy na wykupy gruntów dla inwestorów, gdy do nas wreszcie przyjdą. Roczna obsługa zadłużenia to 10 milionów złotych, które można przeznaczyć na coś innego. To budżet prorozwojowy nie dla miasta, lecz dla banków, które będą te kredyty obsługiwać – oburza się Dawid Solak.

Czy zatem dojdzie do zawarcia umowy koalicyjnej Naszego Miasta Tarnów i Koalicji Obywatelskiej? Czy lider tego pierwszego ugrupowania – Tomasz Olszówka będzie wiceprezydentem u Romana Ciepieli?

Tu też zdania są podzielone.

Jeśli tylko Tomasz Olszówka będzie miał taką wolę, prezydent jest otwarty na współpracę – deklaruje Zbigniew Kajpus.

O ile znam Tomka Olszówkę to raczej nie będzie chciał być pracownikiem Romana Ciepieli. Gdyby się jednak zdecydował – byłby dobrym wiceprezydentem – mówi Dawid Solak.

Wszystko okaże się już 21 grudnia. To wtedy ma dojść do zawarcia umowy koalicyjnej w Tarnowie.

Posłuchaj:
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN