Budżety gmin pod lupą poseł Elżbiety Zielińskiej

24.04.2018

Najmłodsza parlamentarzystka z okręgu czternastego postanowiła wziąć pod lupę budżety gmin z naszego regionu. Z raportu Elżbiety Zielińskiej z ruchu Kukiz’15 mieszkańcy mogą dowiedzieć się jakie jest aktualne zadłużenie gmin i jak wyglądało to w ciągu ostatnich 10 lat.

W zestawieniu ujęte zostały też wynagrodzenia dla wójtów i burmistrzów oraz ich zastępców, a także wydatki na inwestycje.

– Chcieliśmy spojrzeć na te finanse nie tylko pod względem zadłużenia i liczby mieszkańców – tłumaczy poseł Elżbieta Zielińska. – Chodziło nam również o inwestycje zrealizowane z pieniędzy unijnych. Wiemy, że każda z nich wymaga od gminy zainwestowania własnych pieniędzy – dodaje.

Z raportu wynika, że najbardziej zadłużoną gminą wiejską jest Jodłownik (powiat limanowski) z długiem na ponad 20 milionów złotych. W kategorii gmin miejsko-wiejskich w naszym regionie przoduje Krynica-Zdrój, która ma 33 milinów złotych długu.

W większości przypadków gminy nie mają problemów ze spłacaniem zadłużenia. W raporcie nie ujęto Nowego Sącza, którego dług sięga 80 milionów złotych.

Posłuchaj:
Elżbieta Zielińska
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN