Burmistrz Zakliczyna wiceprezesem Związku Samorządów Polskich

08.07.2021

Chcemy, aby samorządy lokalne miały odpowiednie wsparcie od państwa, aby ich głos był wysłuchiwany i uwzględniany – mówi Dawid Chrobak. Burmistrz Zakliczyna został wiceprezesem Związku Samorządów Polskich.

Jak zapewnia, jego głównym zadaniem będzie rozwój Stowarzyszenia.

– Zależy nam na tym, aby przede wszystkim rozszerzać i zapraszać nowe samorządy do działania i współpracy. Obecnie tych samorządów w skali kraju jest 120, ale liczymy na to, że będą kolejne – mówi.

Dawid Chrobak w zarządzie ZSP pracuje od 2017 roku.

Jak podkreśla, Stowarzyszeniu zależy na dialogu samorządu z rządem, parlamentem i instytucjami państwowymi oraz opracowywaniu wspólnych stanowisk w procesach konsultacji dokumentów rządowych.

Dodatkowo ZSP chce inicjować korzystne dla samorządów zmiany w polskim prawie, propagować i realizować wspólne przedsięwzięcia służące rozwojowi współpracy samorządów oraz organizować różnego rodzaju wydarzenia.

Zależy nam na silnej Polsce, która będzie potrafiła jak najlepiej zadbać o zaspokojenie podstawowych potrzeb Polaków, a jednocześnie na silnej reprezentacji samorządowej. Aby samorządy lokalne miały odpowiednie wsparcie od państwa, aby ich głos był wysłuchiwany i uwzględniany – dodaje.

Dawid Chrobak nie będzie jedynym przedstawicielem regionu tarnowskiego na najwyższych szczeblach Związku Samorządów Polskich.

Członkiem komitetu doradczego Stowarzyszenia został starosta tarnowski Roman Łucarz. Jego zadaniem będzie wskazywanie kierunków działań i zmian, które są istotne w ustawodawstwie.

Posłuchaj:
Dawid Chrobak
Jakub Sajdak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN