Burmistrzowi Radłowa marzą się włoskie ogrody i park sensoryczny. Liczy na pieniądze z Polskiego Ładu

10.01.2022

Już niebawem otoczenie Pałacu Dolańskich ma zyskać nowy wygląd. Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka chce, aby powstało tam miejsce wypoczynku dla mieszkańców całej gminy.

Część prac w parku, przejętym przez gminę od starostwa powiatowego w Tarnowie, została już wykonana. Teraz, jak mówi Zbigniew Mączka, powstaną tam ogrody w stylu włoskim, które mają przyciągać w to miejsce mieszkańców całego regionu. Pieniądze na inwestycję, mają pochodzić z Polskiego Ładu.

– Do 15 lutego są składane wnioski i tam składamy dalszą część rewitalizacji parku, którą kiedyś przejęliśmy od starostwa powiatowego. Tam wykonaliśmy pracę za milion złotych. Teraz chcemy wykonać pracę za 6 milionów z parkiem sensorycznym, z ogrodami włoskimi i z miejscem do koncertowania dla szkoły muzycznej.

XIX-wieczny Pałac Dolańskich został przejęty przez właściciela firmy Bruk-Bet Krzysztofa Witkowskiego. Prace wewnątrz budynku już się rozpoczęły. Ma się tam znajdować nowoczesna hala sportowa przeznaczona dla klubu piłkarskiego z Niecieczy, ale też i miejsce, w którym będzie się rozwijać kultura.

Pałac kosztował 5 milionów złotych. Efekty prac renowacyjnych mają być widoczne najwcześniej za rok.

Radłowianie pozytywnie przyjęli nowego właściciela Pałacu Dolańskich. – To swój człowiek

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN